Wydarzenia

 

Zielony spacer z rozpoznawaniem roślin jadalnych [Warszawa, 08.06.2014]

Herbata z krwawnika jest dobra na odzyskanie apetytu. Bogata w składniki odżywcze i lecznicze babka lancetowata znakomicie nadaje się do sałatek. Komosa biała świetnie się sprawdzi w roli szpinaku, a cierpiącym na sezonowe melancholie pomoże nalewka z dziurawca.

Aby móc docenić wartość i różnorodność przyrody, którą mamy w zasięgu ręki, dobrze jest spróbować ją bliżej poznać i zrozumieć. Odkryjemy tajemnice łęgowego lasu, zachowanego w środku wielkiej metropolii i warszawskiej łąki. Podziwiając miejski krajobraz doliny Wisły, pochylimy się nad bluszczykiem kurdybankiem, zahaczymy o przytulię czepną, posłuchamy o czym szumią wierzby i inne niesamowite rośliny.

zielony spacer

Z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej zapraszamy na ZIELONY SPACER, podczas którego dowiemy się więcej o bohaterach miejskiej łąki i nadwiślanego lasu. Coś do kuchni, coś do apteczki i coś do podziwiania.

Gaja Mount opowie o roślinach jadalnych, a Ania Stańczuk nakreśli rośliny typowe dla łęgów. Po wspólnym spacerze spróbujemy wspólnie przygotować sałatkę z zebranych roślin w gościnnej kawiarni na wylocie z Parku Praskiego – Cafe 8 stóp.

Spacer jest otwarty dla wszystkich i bezpłatny.

KIEDY: 8 czerwca, w niedzielę, o godz. 16:00
GDZIE: Warszawa. Początek na przystanku tramwajowym Wybrzeże Helskie po praskiej stronie (przystanek w kierunku Dworcu Gdańskiego).

Tagi: , , ,

Czerwiec 2024

pon wt śr czw pt sob nie
2
3
4
5
6
7
  • Dzień Pustej Klasy
  • Międzynarodowy Dzień Jerzyka
8
9
10
11
12
13
  • Międzynarodowy Dzień Świadomości Albinizmu
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe święta

Zapisz się do newslettera