26 maja

 

Dzień Matki – materiały edukacyjne

komplementownik1

Komplementownik

Nie macie jeszcze prezentu dla mamy, a chcecie jej dać coś osobistego. Oto nasza propozycja: komplementownik. Wystarczy grubszy papier, pisaki, nożyczki i nit + chwila zastanowienia dlaczego Wasza mama jest wyjątkowa. Wzruszenie rodzicielki gwarantowane.

Materiały: grubszy kolorowy papier (brystol), cyrkiel, nożyczki, nożyk do papieru, pisaki, oraz nit (lub pinezka i kawałek korka lub gumki lub mulina i igła oraz dwa guziki), ewentualnie napisy z gazet oraz ozdoby, kwiatki z papieru, wstążka, guziki, małe zdjęcie, brokat itp.

Wytnij z papiery dwa koła o średnicy 10-15 cm, przy czym koło wierzchnie powinno być o ok. 1 cm mniejsze (na rysunku jest pomyłkowo odwrotnie). W wierzchnim kole wytnij otwór, w którym – podczas obracania – pojawiać się będą napisy z dolnego koła. Ozdób górne koło, przygotuj odpowiedni napis w zależności kto jest obdarowanym i w jakiej formie będą napisy w okienku. Następnie przyklej napisy na dolnym kółku, zwróć uwagę by były w takim miejscu by przy obracaniu połączonych kół wpasowywały się w otwór górnego koła. Napisy zamiast przyklejać możesz wpisać już po zmontowaniu kół. Połącz oba koła nitem, pinezką i gumką lub muliną/kordonkiem. Jeśli wybierzesz ten ostatni sposób, przełóż nić przez obydwa koła, następnie przez jedną i drugą dziurkę guzika, a następnie znów przez obydwa koła (przez tą samą dziurkę). Zabezpiecz całość przeciągając dwa końce nici przez drugi guzik i zawiąż.

komplementownik2

komplementownik3

komplementownik4

Tagi: , , ,

Kwiecień 2024

pon wt śr czw pt sob nie
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
  • Światowy Dzień Własności Intelektualnej.
27
28
29
  • Dzień Pamięci o Wszystkich Ofiarach Wojen Chemicznych
30

Najbliższe święta

Zapisz się do newslettera