21 i 22 stycznia

 

Prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Słoik pełen komplementów i życzeń

Słoik pełen komplementów i życzeń

Za chwilę bardzo ważne święta. Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pewnie słyszeliście to już tysiąc raz, ale naprawdę z głębokim przekonaniem twierdzimy, że większość babć i dziadków woli dostać prezent wykonany dla nich przez wnuki własnoręcznie niż kupioną na ostatnią chwilę bombonierkę, witaminy czy krokusa. I nie ważne czy wnuk ma lat pięć, piętnaście czy trzydzieści pięć. Liczy się nie tylko pamięć, ale też danie czegoś od siebie, stworzonego z myślą o babci czy dziadku.

Dziś chcemy wtrącić przynajmniej niektórym z Was powtarzany często argument: ja nie potrafię, nie mam zdolności plastycznych. Nie szkodzi!
Dziś mamy propozycję wymagającą wyłącznie głębszej refleksji, garści słodyczy, słoika, drukarki i papieru, nożyczek, kawałka wstążki lub ładnego sznurka i kawałka ładnej tkaniny lub ozdobnej serwetki papierowej.

DSC01445 Po pierwsze przygotuj czysty słoik z nakrętką i ulubione słodycze (albo orzechy) babci lub dziadka – tyle by wypełniły słoik.
Następnie zastanów się, dlaczego twoja babcia jest wyjątkowa, co potrafi robić lepiej niż inni, co ją pozytywnie wyróżnia, za co chciałbyś/chciałabyś jej podziękować, co lubisz z nią robić? Tę samą procedurę powtórz z dziadkiem. Jeśli nie masz w pierwszej chwili zbyt wielu pomysłów, spójrz na naszą listę. Być może będziesz mógł/mogła wykorzystać niektóre gotowe zdania. A kolejne samo przyjdą Ci do głowy.
Wydrukuj strony z czystymi lub już wypełnionymi ozdobne ramkami. Wytnij tyle ile uznasz za stosowne. Uzupełnij czyste ramki własnymi zdaniami. Wydrukuj również etykietkę na słoik i wytnij ją.
Wrzuć wycięte karteczki z komplementami dla babci lub dziadka do słoika pomiędzy słodycze, możesz również włożyć tam małe zdjęcie. Zakręć zakrętkę. Naklej na słoik etykietkę.
Wytnij z materiału (np. z nieużywanej poplamionej koszulki, która od miesięcy leży w szafie bo żal wyrzucić) kwadrat (lub koło) o boku (średnicy) dłuższej od średnicy słoika o minimum 6-7 cm. Jeśli nie masz tkaniny możesz wykorzystać ozdobną papierową serwetkę, kawałek bibuły lub papieru do pakowania prezentów. Załóż materiał na wieczko i zawiąż wstążką lub sznurkiem.
Upominek od serca gotowy!

DSC01450 Pliki do druku:

 

 

DSC01447

Tagi: , , ,

Marzec 2024

pon wt śr czw pt sob nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe święta

Zapisz się do newslettera