wydarzenie

 

Zazieleniamy Kraków – kwiatoumilacze na Poziomkowej Polanie [Kraków, 09.05.2015]

pomnazanie20 Kochamy Kraków i nie jest nam obojętna zieleń, dlatego postanowiliśmy dodać naszym krakowskim osiedlom trochę koloru. Już w najbliższą sobotę (9 maja 2015) Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” oraz Kolektyw ŻyWa Pracownia spotykają się na Poziomkowej Polanie, aby wspólnie piknikować i pracować nad zazielenianiem miasta. Dołącz do nas i podaruj swojemu miastu trochę kwiatów i koloru – wspólnie odszarzymy Kraków.

Co będziemy robić?

Zrobimy kolorowe, recyklingowe doniczki, posadzimy kwiaty i porozwieszamy je wszędzie tam, gdzie podpowie nam wyobraźnia: na latarniach, ogrodzeniach, obok rozkładów jazdy na przystankach. Nie musicie nic wcześniej przygotowywać i zabierać, wszystkie potrzebne materiały m.in. farby do pomalowanie puszek, pędzle, ziemię, kwiaty i inne potrzebne rzeczy będą na Was czekały na Poziomkowej Polanie (do bezpłatnego wykorzystania).

Jedyna prośba: jeśli macie trochę pustych puszek np. po karmie dla zwierząt, brzoskwiniach czy kukurydzy, które moglibyśmy wspólnie przemienić w doniczki – zabierzcie je ze sobą. My także będziemy je mieć, ale im więcej tym lepiej. A może macie w domu resztę farby z malowania ścian? Również będzie nam miło jeśli przyniesiecie ją ze sobą – im bardziej kolorowe doniczki tym przyjemniej będzie w mieście.

Szykujemy też dla Was specjalne stanowisko do produkcji bomb nasiennych. To małe kuleczki, wypełnione po brzegi nasionami ziół i kwiatów, które możecie schować do kieszeni i rozrzucać wszędzie tam, gdzie kilka tygodni później chcielibyście zobaczyć kawałek kwietnej łąki.
Poza tym będziemy wspólnie spędzać sobotnie przedpołudnie w miłej atmosferze, poznawać się, rozmawiać, relaksować, cieszyć się słońcem, zielenią i spokojem na Poziomkowej Polanie.

Kiedy?

Będziemy na Was czekać w sobotę 9 maja 2015 roku w podgórskim ogrodzie Poziomkowa Polana (u zbiegu ulic Spiskiej i Przedwiośnie) w godzinach 10:00-14:00 (planowo, chyba, że wcześniej wyczerpią się materiały). Możecie przyjść o porze, która nam pasuje, ale im wcześniej tym lepiej, ponieważ ilość materiałów jest ograniczona.

Po warsztatach wybierzemy się na wspólny spacer i rozwieszanie kwiatoumilaczy, lub będzie można zabrać kilka doniczek i samodzielnie wywiesić je w swojej okolicy. Zapraszamy Was serdecznie!

Poziomkowa Polana jest ogrodem społecznym tworzonym przez mieszkańców Krakowa we współpracy z ekipą Kolektywu Żywa Pracownia oraz Stowarzyszenia Obywatel Mama, znajdującym się u zbiegu ulic Spokojnej i Przedwiośnie na krakowskim Podgórzu. Więcej informacji o Poziomkowej Polanie znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/poziomkowapolana/info?tab=page_info

Zazieleniamy miasta dzięki Wam!

W 2014 roku Źródła zatrudniały 147 osób. 135 z nich chciało otrzymać PIT-11 mailem, w formacie PDF, a nie tradycyjną pocztą. Dzięki temu zaoszczędziliśmy 135 kopert, tyle samo kartek papieru, trochę tonera i ok. 820 zł niewydanych na znaczki na listy polecone. Za tę kwotę kupimy sadzonki roślin oraz nasiona i całą resztę potrzebną do wyprodukowania „bomb nasiennych” i z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi ruszymy zazieleniać miasta! Możesz nam pomóc zazieleniając z nami lub przekazując 1% podatku na działania Źródeł (KRS 0000118574).

W kwietniu zazieleniliśmy już Łódź i Warszawę – teraz pora na Kraków. Zdjęcia z poprzednich wydarzeń można zobaczyć tu: Łódź, Warszawa

Wydarzenie jest częścią projektu „Ekologia mieszczucha” realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Maj 2024

pon wt śr czw pt sob nie
2
  • Światowy Dzień Tuńczyka
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

Najbliższe święta

  • 18 maja 2024
    Dzień Muzeów

Zapisz się do newslettera