wydarzenie

 

Warsztaty mikołajkowe „Prezenty i zabawki z różnych stron świata” [Łódź, 22.11.2014]

Zapraszamy na bezpłatne rodzinne warsztaty „Prezenty i zabawki z różnych stron świata”. Samodzielnie przygotujemy podarunki z okazji zbliżających się Mikołajek (tak tak, to już niedługo!) oraz będziemy świętować Tydzień Edukacji Globalnej (TEG).
worry_dolls

Nie lubisz tłoku w centrach handlowych? Nie masz pomysłu na ciekawy, estetyczny prezent? Chcesz przygotować dla bliskich coś ładnego i oryginalnego – coś, co jasno da do zrozumienia, że zostało wykonane z sercem? Potrzebujesz inspiracji i odrobiny pomocy? A może po prostu chcesz spędzić rodzinną sobotę w miłej atmosferze i poznać gry i zabawy z różnych stron świata?

22 listopada (sobota), godz. 11:00-13:00
Łódź, Centralne Muzeum Włókiennictwa, ul. Piotrkowska 282
Wstęp wolny!

Obchodzony corocznie w listopadzie TEG to okazja, aby porozmawiać o zależnościach, jakie łączą nas z ludźmi na całym świecie. Często organizuje się w tym terminie debaty i spotkania poświęcone wyzwaniom współczesności – problemowi głodu, konsekwencjom zanieczyszczenia środowiska, społecznym nierównościom. Jednak TEG może też mieć radosne oblicze i wiązać się z nauką szacunku do innych kultur, budzeniem zaciekawienia nimi oraz łamaniem krzywdzących stereotypów.

Co będzie się działo na warsztatach?
Pod fachowym okiem uczestnicy i uczestniczki wykonają prezenty (np. gry planszowe i zręcznościowe, ozdoby do domu, „etniczną” biżuterię, worry dolls, kolorowe ptaki, niewielkie instrumenty muzyczne oraz adwentowego Mikołaja z długą brodą). Zapewniamy materiały.

Dzieci i dorośli będą mogli poznać i pobawić się w gry popularne w innych regionach świata. Dobra zabawa gwarantowana.

Wydarzenie jest częścią projektu „Postaw na rozwój. Zrównoważony! – 2. edycja” i jest współfinansowane w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku.

Tagi: , ,

Kwiecień 2024

pon wt śr czw pt sob nie
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
  • Światowy Dzień Własności Intelektualnej.
27
28
29
  • Dzień Pamięci o Wszystkich Ofiarach Wojen Chemicznych
30

Najbliższe święta

Zapisz się do newslettera