wydarzenie

 

Tydzień terenów górskich w Krainie Wygasłych Wulkanów! [8-13 grudnia 2015]

Skąd się biorą góry? Czy góry rosną, czy maleją? Jak po nich podróżować? Czy wiesz, że 1/10 występujących na Ziemi gatunków żyje w górach? Góry są też bardzo ważne dla ludzi, nie tylko dlatego, że są piękne! Są także istotnym źródłem świeżej wody, ale również innych zasobów, takich jak drewna z górskich lasów, lekarstw z górskich ziół, materiałów z występujących w górach złóż pierwiastków i skał.

11 grudnia na całym świecie obchodzony jest międzynarodowy dzień terenów górskich. Z tej okazji Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie zaprasza do udziału w specjalnych atrakcjach dedykowanych górom i górskim podróżom. Dla szkół, dla rodzin, dla dorosłych, dla wszystkich! W Dobkowie, dokładnie na granicy Pogórza Kaczawskiego i Gór Kaczawskich, między 8 a 13 grudnia obchodzić będziemy Tydzień Terenów Górskich. Z tej okazji mnóstwo edukacyjnych atrakcji!
dzien-terenow-gorskich

Atrakcje dla szkół

Przyjedźcie do nas na całodniowe warsztaty poświęcone górom! Razem zwiedzimy Sudecką Zagrodę Edukacyjną, zobaczymy góry, które wciąż plują gorącą lawą, zapoznamy się też z tymi, które dziś są bardzo spokojne, ale przed kilkoma milionami lat terroryzowały naszą okolicę! Na zajęciach laboratoryjnych dotyczących tektoniki płyt sami sprawdzicie, w jaki sposób powstają góry! Dodatkowo razem z doświadczonymi podróżnikami, Anią i Robertem Maciągami odbędziecie błyskawiczną podróż po górach świata, dowiecie się jak po górach wędrować (lub jeździć rowerem), jak spakować plecak na górskie wędrówki i jak rozłożyć namiot. Doskonała zabawa gwarantowana!

Kiedy? Między 8 a 11 grudnia w godzinach od 9:00 do 14:00.
Dla kogo? Dla grup szkolnych liczących do 50 osób w wieku od 8 lat wzwyż.
Cena: 40 zł/os (opiekunowie grup nie ponoszą kosztów).
Informacje praktyczne i rezerwacje. Aby wziąć udział w zajęciach skontaktuj się z nami i dokonaj rezerwacji. Liczba miejsc ograniczona! Płatność na miejscu tylko gotówką. Dla każdej uczestniczącej klasy pakiet materiałów edukacyjnych o górach i Krainie Wygasłych Wulkanów gratis! Istnieje również możliwość uzupełnienia programu o obiad i dodatkowe warsztaty kreatywne.

Chcesz zarezerwować zajęcia i poznać inne szczegóły? Skontaktuj się z nami!

Atrakcje dla rodzin

W weekend 12-13 grudnia przyjedźcie do nas całą rodziną! Zwiedzicie Sudecką Zagrodę Edukacyjną z przewodnikiem, zobaczycie film o powstaniu Sudetów, spotkacie się z doświadczonymi podróżnikami, którzy opowiedzą Wam o górach świata – Anią i Robbem Maciągami (Robb jest laureatem nagrody Traveler National Geographic), napijecie się też egzotycznej, indyjskiej herbaty… A to wszystko we wspaniałej atmosferze i rodzinnie!

Kiedy? 12 i 13 grudnia. Start o godzinie 12:00, zabawa potrwa do godziny 14:45.
Dla kogo? Dla rodziców (dziadków, wujków) z dziećmi i młodzieżą.
Cena: 25 zł/os lub 80 zł/rodzina (dzieci poniżej 4 roku życia gratis)
Informacje praktyczne i rezerwacje. Aby wziąć udział w zajęciach skontaktuj się z nami i dokonaj rezerwacji. Liczba miejsc ograniczona! Płatność na miejscu tylko gotówką. Dla każdej uczestniczącej rodziny pakiet materiałów edukacyjnych o Krainie Wygasłych Wulkanów gratis!

Chcesz zarezerwować swój udział w zajęciach i poznać inne szczegóły? Skontaktuj się z nami!

Dla każdego: idziemy w góry!

Zapraszamy również na wędrówkę z przewodnikiem sudeckim po Krainie Wygasłych Wulkanów. Po wszystkim zapraszamy na ognisko i gorącą herbatę oraz na zwiedzanie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej!

Kiedy? 12 grudnia (sobota). Start wycieczki o godzinie 11:00 spod Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Powrót do Dobkowa o godzinie 14:00. Zwiedzanie Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej z przewodnikiem między 14:30 a 16:00. Na miejscu ognisko i gorąca herbata!
Dla kogo? Dla wszystkich!
Cena: 30 zł/os lub 100 zł/rodzina
Jak się przygotować? Weźcie ze sobą odzież dostosowaną do warunków pogodowych (miejcie w zapasie kurtkę przeciwdeszczową!) oraz prowiant i wodę (lub herbatę w termosie).
Informacje praktyczne i rezerwacje. Aby wziąć udział w wycieczce skontaktuj się z nami i zgłoś swój udział. Liczba miejsc ograniczona! Płatność na miejscu tylko gotówką. Dla każdego uczestnika pakiet materiałów edukacyjnych o Krainie Wygasłych Wulkanów gratis!

Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania wycieczki w przypadku bardzo złej pogody lub zbyt małej ilości zgłoszeń. O takiej sytuacji osoby zgłoszone zostaną poinformowane najpóźniej dnia poprzedzającego wycieczkę.
Chcesz zgłosić swój udział i poznać inne szczegóły? Skontaktuj się z organizatorem!

Tydzień-terenów-górskich-plakat

Tagi:

Lipiec 2024

pon wt śr czw pt sob nie
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
  • Światowy Dzień Węży
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
  • Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych
29
30
31
  • Panafrykański Dzień Kobiet

Najbliższe święta

  • 28 lipca 2024
    Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

  • 31 lipca 2024
    Panafrykański Dzień Kobiet

Zapisz się do newslettera