wydarzenie

 

Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu 2015 – Bądź zmianą!

sprawiedliwy_handel2015
Tegoroczne hasło zaproponowane przez Światową Organizację Sprawiedliwego Handlu to Bądź zmianą (ang. Agents for change). Świat zmieniają konsumenci, którzy w trakcie zakupów sięgają po produkty Sprawiedliwego Handlu*, optując w ten sposób za wizją świata opartą na bardziej zrównoważonym i sprawiedliwym rozwoju. Pomagają w ten sposób drobnym wytwórcom i pracownikom najemnym z krajów rozwijających się, dzięki czemu mogą oni żyć godnie i utrzymywać się z pracy własnych rąk. Konsumentów wspierających Sprawiedliwy Handel jest z roku na rok coraz więcej.  W 2014 roku łączna sprzedaż produktów Sprawiedliwego Handlu wyniosła ponad 6 mld euro i ma tendencję wzrostową. W Polsce sprzedaż przekroczyła równowartość 2 mln euro.

Ruch Sprawiedliwego Handlu ma nie tylko wymiar finansowy, ale również łączy ludzi, którzy chcą być zmianą – w Cieszynie obchody Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu odbywają się przy współpracy czeskiej organizacji Na Zemi.

Zobacz, co będzie się działo w poszczególnych miejscowościach!

Szczegółowych informacji udzielają:
Andrzej Żwawa, Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu”, tel. 603 363 721, andrzej.zwawa@fairtrade.org.pl
Tadeusz Makulski, Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu, tel. 508 044 484, tadeusz.makulski@sprawiedliwyhandel.pl

Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu jest inicjatywą Światowej Organizacji Sprawiedliwego Handlu (World Fair Trade Organization – WFTO). Obchody w Polsce koordynują Fundacja „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” oraz Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu.

* Produktem Sprawiedliwego Handlu jest każdy produkt dostarczany przez certyfikowane Organizacje Sprawiedliwego Handlu (www.wfto.com) lub oznaczony certyfikatem potwierdzającym, że przy jego produkcji wypełniono standardy Sprawiedliwego Handlu weryfikowane w ramach systemów certyfikacji Fairtrade (www.fairtrade.net), Naturland Fair (www.naturland.de), Ecocert Fair Trade (www.ecocert.com) oraz Fair for Life (www.fairforlife.org).

Oprac, Zbigniew Szalbot, 05.05.2015
Źródło: fairtrade.org.pl

Kwiecień 2024

pon wt śr czw pt sob nie
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
  • Światowy Dzień Własności Intelektualnej.
27
28
29
  • Dzień Pamięci o Wszystkich Ofiarach Wojen Chemicznych
30

Najbliższe święta

Zapisz się do newslettera