wydarzenia

 

Rozćwierkana wiosna – już jest! Ptasi spacer z Pawłem Pstrokońskim [Warszawa, 7.03.2015]

mazurek

Na zdjęciu: mazurek. Źródło: m.louis, CC BY 2.0

Wisła. Największa i najdłuższa rzeka w Polsce. Szlak migracyjny wielu ptaków. Miejsce, gdzie przeplatają się dwa światy – ludzi oraz ptaków. Warszawski odcinek Wisły to wspaniałe miejsce do obserwacji ptaków. Choć ludzi sporo, to ich jeszcze więcej.
Na wodzie mewy, nurogęsi, różne gatunki kaczek. W powietrzu…też mewy, ale i kormorany. Nadwiślańskie łęgi kryją masę ptasiej drobnicy – sikory, rudziki, strzyżyki, mazurki, wróble i wiele innych. Trafiają się też więksi – bieliki, dzięcioły, kruki. A wszystko to tak blisko nas.
Przyjdź i odkryj wiosnę już teraz! Tak, tak ptasie zwiastuny wiosny już pojawiają się w Polsce – pierwsze czajki, skowronki, żurawie. Zapraszamy na bezpłatny spacer, na którym będziemy tropić ptasie i wiosenne ślady. Spacer odbywa się z okazji Dnia Wróbla, przypadającego 20 marca.

PROWADZĄCY:
Wydarzenie poprowadzi ornitolog Paweł Pstrokoński – znakomity specjalista i przewodnik po ptasim świecie, zarażający ptasią pasją nawet tych, którzy nie podejrzewali się wcześniej o takie zainteresowania. Bardzo polecamy!

GDZIE I KIEDY:
Wycieczka odbędzie się 7 marca o godz. 9.00. Zbiórka przy zajezdni tramwajowej ŻERAŃ FSO. Trasa prowadzić będzie wzdłuż prawego brzegu rzeki, od mostu Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego. Istnieje możliwość wcześniejszego odłączenia się od grupy. Spacer potrwa około 3,5 godzin.

CO ZABRAĆ:
Mile widziane własne lornetki. Okrycie wierzchnie i obuwie prosimy dostosować do warunków pogodowych. Ważne, żeby było ciepłe i wygodne. Warto także zabrać coś do picia i jakąś drobną przekąskę.

ZAPISY:
Dla komfortu spacerowania grupa jest ograniczona do 25 uczestników. Prosimy o zapisy, drogą mailową, na adres: irena.jazukevic@zrodla.org.pl. W treści prosimy podać imiona i nazwiska osób chcących wziąć udział w spacerze oraz kontakt telefoniczny. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Wydarzenie jest częścią projektu „Ekologia mieszczucha” realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tagi: , , , ,

Maj 2024

pon wt śr czw pt sob nie
2
  • Światowy Dzień Tuńczyka
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

Najbliższe święta

  • 18 maja 2024
    Dzień Muzeów

Zapisz się do newslettera