15 marca

 

Światowy Dzień sPRAWiedliwego Konsumenta

Co roku 15 marca obchodzony jest Światowy Dzień Praw Konsumenta, który tym razem proponujemy obchodzić jako Światowy Dzień sPRAWiedliwego Konsumenta. Liczymy, że podobnie jak w przypadku Tygodnia Edukacji Globalnej i Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu placówki uczestniczące w kampanii Szkoły Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu podejmą w połowie marca działania promujące Sprawiedliwy Handel w swoich społecznościach. Z przyjemnością będziemy informować o nich na naszej stronie, a także wesprzemy przyjazdem naszych przedstawicieli.

POMYSŁY NA DZIAŁANIA

Inspiracje znajdziecie Państwo na stronie kampanii oraz w publikacji Sprawiedliwy Handel w szkołach – jak go promować? Poradnik metodyczny (s. 73).

ZGŁASZANIE ORGANIZOWANYCH DZIAŁAŃ

Uprzejmie prosimy o wpisywanie planów organizowanych działań za pomocą znanego już Państwu formularza. Prosimy o zaznaczanie w formularzu zapotrzebowania na przyjazd naszego przedstawiciela, jeśli taka wizyta Państwa interesuje. Ze względów finansowych wybierzemy najciekawsze wydarzenia, oczywiście o ile zostaną nam zgłoszone nam odpowiednio wcześniej.

DOKUMENTOWANIE ORGANIZOWANYCH DZIAŁAŃ

Prosimy o tworzenie dokumentacji działań (fotografie, kopie informacji prasowych). Sprawozdania można wpisywać, korzystając z tego samego formularza. Przypominamy, że dokumentacja działań popularyzujących Sprawiedliwy Handel w szkołach (np. w formie prezentacji czy filmiku) będzie przedmiotem konkursu, który odbędzie się pod koniec projektu (marzec-kwiecień 2016).

WYKORZYSTANIE PRZYGOTOWANYCH BANERÓW

Prosimy też o umieszczanie na państwa stronach lub profilach facebookowych przygotowanych przez nas banerów.

Pełny tekst komunikatu znajdziecie Państwo na tej stronie.

Andrzej Żwawa, „Koalicja Sprawiedliwego Handlu”

Tagi: , , ,

Czerwiec 2024

pon wt śr czw pt sob nie
2
3
4
5
6
7
  • Dzień Pustej Klasy
  • Międzynarodowy Dzień Jerzyka
8
9
10
11
12
13
  • Międzynarodowy Dzień Świadomości Albinizmu
14
15
16
17
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe święta

Zapisz się do newslettera