Wydarzenie

 

Dzień Pustej Klasy – 18 czerwca 2021


Gdyby to święto jeszcze nie istniało, to w tym roku już KONIECZNIE należałoby je wymyślić. Po ponad roku niezawinionego zamknięcia, wystawiamy wszystkim dzieciom, nauczycielkom i nauczycielom Narodową Receptę na Witaminę N-complex, czyli receptę na Naturę i wszystkie prozdrowotne mikroelementy, które się w niej kryją: niepodrabialny zapach letniego powietrza, bzyczenie, trzepotanie, stukanie, rycie i wszystkie inne dźwięki, które usłyszycie wśród zieleni, drapanie igieł w stopy , dmuchanie w dmuchawce, gapienie się w niebo ????
Ale przede wszystkim jest to recepta na BYCIE RAZEM. Uważne, bez pośpiechu. Tak, żeby w najmilszych, czerwcowych okolicznościach przyrody, przypomnieć sobie jak to jest być KLASĄ, GRUPĄ, DRUŻYNĄ. I żeby zweryfikować, czy uczenie się „po staremu”, „po przedpandemicznemu”, czyli w ławce i przed tablicą, wciąż jest dla nas.
Bo może się okazać, że teraz bardziej dla nas jest uczenie się na powietrzu:
✅ bez względu na przedmiot, którego uczymy;
✅ bez względu na to, czy jesteśmy szkołą miejską, czy wiejską;
✅ bez względu na wiek uczennic i uczniów;
✅ i – to być może największe wyzwanie – bez względu na pogodę.

Bądźcie z nami. Bądźcie ze sobą! Wyjdźcie ze szkół. Wyjdźcie ze schematu. Szkoła zasilana witaminą N jest najzdrowszą i  najlepszą szkołą na świecie.

????????????  Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcamy nauczycielki i nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczennicami i uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby odkrywać wartość edukacji terenowej – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formy edukacji na świecie.

????????????  Chcesz dołączyć? Zgłoś swoją szkołę! Wypełnij formularz, który znajdziesz na stronie https://dzienpustejklasy.pl/
Zabierz dzieci na dwór -> sfotografuj wasz wyjątkowy Dzień Pustej Klasy -> opublikuj relację w naszym wydarzeniu, używając hasztagów #dzienpustejklasy2021 lub #dpk2021 -> zdobądź dla swojej szkoły certyfikat udziału w akcji

???????????? Organizator: Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”

Maj 2024

pon wt śr czw pt sob nie
2
  • Światowy Dzień Tuńczyka
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

Najbliższe święta

  • 24 maja 2024
    Światowy Dzień Migracji Ryb

Zapisz się do newslettera