16 czerwca

 

Dzień Pustej Klasy 2023

Zachwycone były dzieci, zachwyceni rodzice, więc nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Dzień Pustej Klasy wpiszemy na stałe do kalendarza imprez. Genialny pomysł!!! Jest to świetna inicjatywa. Chcę wprowadzić takie dni częściej. Scenariusze i działania ekologiczne zainspirowały mnie do dalszych poszukiwań, nie sądziłam, że zajęcia terenowe będą tak interesujące dla dzieci. Wspaniała inicjatywa, będę namawiać wszystkich do wspólnej zabawy 🙂 – takie głosy otrzymaliśmy po zeszłorocznym Dniu Pustej Klasy, w którym wzięło udział 166 tysięcy dzieci i młodzieży z całej Polski.

Minął prawie rok, czas więc przygotować się do Dnia Pustej Klasy 2023. W tym roku świętujemy w piątek, 16 czerwca. Jeśli jeszcze nie zgłosiliście swojej szkoły lub przedszkola to najwyższy czas wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wszystkie zgłoszone placówki otrzymają całkiem nowy pakiet edukacyjny z pomysłami na zajęcia w terenie, a także, jak zwykle certyfikat udziału.
Bieżące informacje znajdziesz na stronie wydarzenia na Facebooku

Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym udało Wam się wychodzić w teren częściej i Dzień Pustej Klasy będzie ukoronowaniem wszystkich wcześniejszych wypraw w przyrodę. My w Źródłach prawie codziennie jesteśmy z dziećmi w trenie, lato, zima, słotna jesień. Udało nam się namówić w tym roku kilkanaście klas do regularnych wyjść do lasu. Efekt? Przeczytajcie jak rok wyjść w teren podsumowała pani Iwona Janeczko, nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 101 w Łodzi: Dzieci zdobyły dużo wiedzy przyrodniczej i nowe umiejętności, ale nie tylko. Nauczyły się też współpracy, wzajemnie sobie pomagały i miały okazję zintegrować się. Pomogło to również w integracji dzieci z Ukrainy, które podczas projektu uczyły się porozumiewania i dobrze radziły sobie w kontaktach z rówieśnikami z Polski, mimo bariery językowej. Zajęcia dawały dzieciom dużo radości i możliwości spożytkowania swojej niewyczerpanej energii, rozwijały kreatywność i wyobraźnię, uczyły się koncentracji i uważności. Nauczyły się też odpowiedniego przygotowania do wyprawy w teren i radzenia sobie niezależnie od warunków pogodowych. Ja też bardzo dużo się nauczyłam, zarówno odnośnie wiedzy przyrodniczej, jak też możliwości wykorzystania wielu zabaw w pracy z dziećmi. Miałam również możliwość obserwacji swoich dzieci w różnych sytuacjach i działaniach. Takie cykliczne zajęcia w przyrodzie świetnie się sprawdziły. Dzieci oczekiwały na nie z niecierpliwością i z ciekawością. Polecam wszystkim, którzy mają obawy i unikają zajęć w terenie.

Naszym ogromnym marzeniem jest, aby wszystkie dzieciaki w Polsce mogły spędzać czas, uczyć się i bawić w przyrodzie nie tylko od święta, ale na co dzień. Żeby znalazł się czas i chęci, by wychodzić jak najczęściej. By zajęcia w terenie były zwykłą sprawą w przedszkolu, podstawówce i w liceum. Dlatego organizujemy Dzień Pustej Klasy, bo jak czytamy w zeszłorocznych ankietach – Dzień Pustej Klasy, to inspiracja dla innych, którzy jeszcze nie przekonali się do edukacji terenowej.

Przygotowaliśmy dla Was nowy pakiet materiałów edukacyjnych do zajęć w terenie. Może któryś z pomysłów przypadnie Wam go gustu? Wierzymy też w Waszą kreatywność, a także pomysłowość dzieci i młodzieży. Bo Dzień Pustej Klasy w każdej szkole może być inny. To od Was zależy jak spędzicie ten dzień – ważne by spędzić go w otoczeniu przyrody, na łące, w lesie, w parku. Wszyscy uczestnicy, oprócz okazji spędzenia cudownego dnia w otoczeniu przyrody, otrzymają pakiet materiałów i certyfikat. Wystarczy zgłosić chęć organizacji Dnia Pustej Klasy w swojej szkole lub przedszkolu.

Tagi: , , ,

Maj 2024

pon wt śr czw pt sob nie
2
  • Światowy Dzień Tuńczyka
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27
28
29
30
31

Najbliższe święta

  • 24 maja 2024
    Światowy Dzień Migracji Ryb

Zapisz się do newslettera