wydarzenia

 

Dyskryminacja – widzę, wiem, reaguję! Film + spotkanie + wystawa. [Brwinów, 9.03.2015]

dyskryminacja

Z okazji zbliżających się świąt: Dnia Kobiet (8 marca), Światowego Dnia Inwalidów i Osób z Niepełnosprawnościami (20 marca) oraz Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową (21 marca), zapraszamy serdecznie na multidyscyplinarne wydarzenie, podczas którego przyjrzymy się bliżej problematyce wykluczenia. Już 9 marca o 11:30 w siedzibie Okej Brwinów (Wilsona 2, Brwinów)

POKAZ FILMU „MODELKI” w reżyserii Moniki Pawluczuk

Dokument opowiada historię modelek na wózkach inwalidzkich, które przyjeżdżają do Warszawy, aby wziąć udział w pokazie mody. Film został nakręcony na zlecenie Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Festiwale i nagrody:
* International Short Film Festival Look & Roll, Olten, Szwajcaria 2010
* 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Off Cinema 2008”, Poznań
* Emotion Pictures International Documentary Festival on Disability, Ateny, Grecja 2008
* 5. Europejski Festiwal Filmowy “Integracja Ty i Ja” , Koszalin 2008 – Wyróżnienie Specjalne

SPOTKANIE I DYSKUSJA Z MAGDALENĄ CHUSTECKĄ – działaczką na rzecz praw człowieka i edukatorką antydyskryminacyjną

Otwarte spotkanie dla społeczności lokalnej, a zwłaszcza dla zaproszonej młodzieży gimnazjalnej, będzie okazją do porozmawiania o różnych obliczach dyskryminacji – zjawiska bardzo powszechnego, jednak łatwego do zakamuflowania. Jak go nie przegapić i być wrażliwym na wykluczenie, często dotykające osób z naszego najbliższego otoczenia?

Spotkanie jest częścią projektu „Ekologia mieszczucha” realizowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

OTWARCIE WYSTAWY „DYSKRYMINACJA I EDUKACJA”

Od 25 lutego do końca marca w podwórzu Ośrodka Kultury Okej w Brwinowie można oglądać wystawę prac graficznych poświęconych problemowi dyskryminacji w podręcznikach szkolnych. Kto i w jaki sposób przedstawiany jest w polskich podręcznikach? O istnieniu kogo się nie dowiemy? Czyja obecność jest przemilczana lub przedstawiona przez pryzmat krzywdzących stereotypów? Na te pytania próbują odpowiedzieć najlepsze prace studentek Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.

Wystawa Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA) po raz kolejny podnosi problem dyskryminacyjnych treści w polskich podręcznikach oraz długiej „nieobecności” na liście tych, o których szkoła mówi w rzetelny i prawdziwy sposób. Badanie TEA „Wielka nieobecna – o edukacji antydyskryminacyjnej w systemie edukacji formalnej” jasno wskazało na poważne braki w tym obszarze.

ORGANIZATORZY

* Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
* Okej Brwinów
* Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej

Tagi: , , ,

Kwiecień 2024

pon wt śr czw pt sob nie
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
  • Światowy Dzień Własności Intelektualnej.
27
28
29
  • Dzień Pamięci o Wszystkich Ofiarach Wojen Chemicznych
30

Najbliższe święta

Zapisz się do newslettera