Dla szkół

Warsztaty w środku lasu? Nie, to samo centrum miasta! W projekcie „Ekologia mieszczucha” znajdujemy drogę do przyrody w miastach. Fot. Gosia Świderek

Czy mieszkając w miastach, mamy szansę żyć blisko natury? Czy w dużych metropoliach jest miejsce dla przyrody? Jak żyć ekologicznie w samym sercu miejskiej dżungli?

Na te i mnóstwo innych pytań, chcemy odpowiedzieć wspólnie z uczniami i nauczycielami z całej Polski, w ramach nowego projektu Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła pt. „Ekologia mieszczucha”. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Żyjąc w miastach, stajemy przed ciągłym dylematem: zieleń czy beton? Wielu z nas, w poszukiwaniu bliższego kontaktu z przyrodą, ucieka z bloków i kamienic i wyprowadza się z hałaśliwych centrów miast. Ci którzy zostają, szum liści i śpiew ptaków, słyszą tylko podczas weekendowych wycieczek do lasu. Tymczasem, jest mnóstwo sposób, aby wpuścić przyrodę do miasta!

EKO-WYZWANIA I STRONA WWW.EKOKALENDARZ.PL

Specjalnie dla Was i Waszych uczniów przygotowaliśmy kampanię edukacyjną EKO-WYZWANIA, w ramach której zachęcamy szkoły do podejmowania małych, ekologicznych wyzwań. Dzięki drobnym działaniom przyjaznym naturze, wspólnie możemy uczynić miasta miejscami lepszymi do życia. Pretekstem do podejmowania wyzwań są święta ekologiczne, które bogato opisujemy na stronie www.EKOKALENDARZ.pl. Wasi uczniowie znajdą tam mnóstwo ciekawych artykułów, dotyczących znanych i mniej znanych świąt ekologicznych, a także ciekawostki, filmy, zdjęcia i informacje, gdzie poszukiwać wiedzy na dany temat. Strona edukuje i inspiruje mieszkańców miast do drobnych działań na rzecz przyrody i zmiany nawyków na bardziej proekologiczne.

RELACJE ZE SZKÓŁ

Wrzesień  2017
PWŚCPSN
 123
45678910
1112
13141516
17
18192021222324
252627282930 

Najbliższe święta

24 września 2017
Światowy Dzień Rzek
27 września 2017
Światowy Dzień Turystyki
29 września 2017
Dzień Kuriera i Przewoźnika

Zapisz się do newslettera

logo_1procent