Zdrowa i kolorowa sztafeta żywieniowa w Zduńskiej Woli

Projekt edukacyjno – ekologiczny „Zdrowa i kolorowa sztafeta żywieniowa” realizowany jest w roku szkolnym 2014/2015 przez placówki zrzeszone w Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych w Zduńskiej Woli. Pomysłodawcami i głównymi koordynatorami „Sztafety” są Panie Marta Pałuszyńska i Aneta Piontek – nauczycielki Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdrowia i kolorowa sztafeta żywieniowa

VI etap „Sztafety” odbył się 23 lutego 2015r. w Publicznym Przedszkolu nr 7 „Pod Zielonym Semaforem” w Zduńskiej Woli. Kolorem obowiązującym na tym spotkaniu był kolor biały. Królowały wtedy nabiał, czosnek i biała rzodkiew. Dzieci i młodzież prezentowały informacje o właściwościach białych warzyw i różnych produktów spożywczych. Z pomocą swoich nauczycieli i opiekunów przygotowały sałatki, twarożki, jogurty. Uczestnicy wzięli udział w konkursach i zabawach tematycznych. Nie zabrakło też zabaw ruchowych i konkurencji sportowych na potwierdzenie założenia, że aby żyć według zdrowego stylu życia należy zdrowo się odżywiać, ale też stosować aktywność fizyczną każdego dnia. Spotkanie wszystkim zebranym sprawiło wiele radości, przysporzyło wiedzy i nowych umiejętności. Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej reprezentowali uczniowie szkolnego Klubu Młodego Ekologa – klasy VIa, pod kierunkiem opiekunek Klubu i koordynatorek Projektu – Pani Marty Pałuszyńskiej i Pani Anety Piontek. Uczniowie przygotowali prezentację zdrowotnych właściwości białka jajka kurzego i zaproponowali sałatkę z jajkiem, jako posiłek zawierający dużą ilość tego składnika. „Pałeczką sztafety” przekazaną Gospodarzom przez uczniów było oczywiście jajko.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdrowia i kolorowa sztafeta żywieniowa

VII etap „Sztafety” odbył się 18 marca 2015r. w Gminnym Przedszkolu w Czechach. Tym razem dominował kolor pomarańczowy. Dzieci i młodzież prześcigały się w rozwiązywaniu zadań dotyczących pomarańczowych warzyw i owoców. Brały udział w konkursach wiedzy i umiejętności, prezentowały wytwory kulinarne, mierzyły się w konkurencjach sportowych i zabawach ruchowych przy muzyce. Wszystkie propozycje kulinarne złożyły się na iście królewski poczęstunek – powstały pyszne kanapki, sałatki, desery, napoje z marchewki. Wszyscy uczestnicy spotkania zdobyli nową wiedzę i doświadczenia, utrwalili wiadomości, które już posiadali i którymi chętnie dzielili się z innymi. Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej reprezentowali uczniowie szkolnego Klubu Młodego Ekologa – klasy III bzu, pod kierunkiem opiekunek Klubu i koordynatorek Projektu – Pani Marty Pałuszyńskiej i Pani Anety Piontek. Uczniowie prezentowali zdrowotne właściwości moreli i przygotowali „owocowe kanapeczki na wafelkach”. „Pałeczką sztafety” przekazaną Gospodarzom przez uczniów były oczywiście morele.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdrowia i kolorowa sztafeta żywieniowa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdrowia i kolorowa sztafeta żywieniowa

Klub Młodego Ekologa

pod kierunkiem mgr Marty Pałuszyńskiej i mgr Anety Piontek

SIEĆ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI EKOLOGICZNYCH W ZDUŃSKIEJ WOLI oraz  KLUB MŁODEGO EKOLOGA ZESPOŁU SZKÓŁ IM. MARII GRZEGORZEWSKIEJ W ZDUŃSKIEJ WOLI

Grudzień 2018

pon wt śr czw pt sob nie
1
2
3
5
7
8
9
  • Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji
10
11
12
13
14
15
16
17
18
  • Międzynarodowy Dzień Migrantów
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Najbliższe święta

  • 18 grudnia 2018
    Międzynarodowy Dzień Migrantów

  • 21 grudnia 2018
    Przesilenie zimowe

Zapisz się do newslettera