26 listopada

 

Warzywno – owocowe zwierzaki – cudaki

W dniu 26.11.2014 r. w ogrodzie zimowym Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie odbyła się zabawa andrzejkowa z udziałem wszystkich uczniów naszej szkoły we współpracy z uczniami ZS nr 2. im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. Imprezę uatrakcyjnił konkurs na „Warzywno – owocowe zwierzaki – cudaki” przeprowadzany w ramach upowszechniania zdrowego stylu życia w naszej szkole.

Zwierzaki cudaki

W konkursie wzięły udział zespoły klasowe ze szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły zawodowej i przyspasabiającej do pracy. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie min. 2 zwierzaków – cudaków z warzyw i owoców. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się ogromną pomysłowością i inwencją twórczą podczas wykonywania zwierząt z warzyw i owoców. Dominowały prace przestrzenne. Postacie zwierząt były kolorowe i zachwycały różnorodnością i starannością wykonania. Był pudelek z brokułów, owieczka z kalafiora, łabędź z jabłka, wąż z ogórka i wiele innych.   Wykonane prace zostały wyeksponowane na korytarzu parteru naszej szkoły. W trakcie imprezy uczniowie, nauczyciele i goście mieli możliwość głosowania na jedną z prac.

Konkurs   „Warzywno – owocowe zwierzaki – cudaki” został zorganizowany w ramach realizacji w naszej szkole Programu dla Ekorozwoju. W tym roku szkolnym staramy się o „Zieloną Flagę”. „Zielona Flaga” jest międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools.

 

Krystyna Janus

szkolny koordynator SdE

 

 

 

Tagi: , , ,

Grudzień 2018

pon wt śr czw pt sob nie
1
2
3
5
7
8
9
  • Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji
10
11
12
13
14
15
16
17
18
  • Międzynarodowy Dzień Migrantów
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Najbliższe święta

  • 18 grudnia 2018
    Międzynarodowy Dzień Migrantów

  • 21 grudnia 2018
    Przesilenie zimowe

Zapisz się do newslettera