Światowy Dzień Wielorybów w Mrągowie

Dnia 16 lutego 2015 r. w Zespole Szkół Specjalnych w Mrągowie obchodziliśmy Światowy Dzień Wielorybów. Z tej okazji, w ramach godzin z art. 42 KN oraz zajęć opieki świetlicowej, zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne z zakresu matematyki i przyrody. Zajęcia przeprowadzono z wykorzystaniem pakietu edukacyjnego „Ekokalendarz” przygotowanego przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.

Wieloryby

Na zajęciach matematyki uczniowie gimnazjum rysowali oś czasu i zaznaczali na niej długości życia orki, płetwala i innych ssaków morskich. Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną dowiedzieli się m.in. wielu ciekawych faktów z życia wielorybów, porównywali przedstawiciela fiszbinowców – płetwala błękitnego oraz przedstawiciela zębowców – orkę, określali także długość i masę ich ciała, a także długość życia tych ssaków. Podczas zajęć świetlicowych bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się finwale, czyli oryginalne, prezentowe pudełeczka w kształcie wielorybów, skaczące delfiny wykonane na papierowych talerzykach oraz wykreślanki wyrazowe.

Szkolne obchody Światowego Dnia Wielorybów i innych ssaków morskich miał na celu nie tylko ukazanie jakimi są niezwykłymi, bardzo inteligentnymi i społecznymi zwierzętami, ale także uzmysłowić uczestnikom zajęć, że jak każdy organizm na Ziemi spełniają ważną rolę w swoich ekosystemach, a ich wyginięcie czy choćby drastyczny spadek populacji powoduje zachwianie równowagi w przyrodzie.

Dorota Żytko – ZSS w Mrągowie

 

Tagi: , ,

Grudzień 2018

pon wt śr czw pt sob nie
1
2
3
5
7
8
9
  • Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji
10
11
12
13
14
15
16
17
18
  • Międzynarodowy Dzień Migrantów
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Najbliższe święta

  • 18 grudnia 2018
    Międzynarodowy Dzień Migrantów

  • 21 grudnia 2018
    Przesilenie zimowe

Zapisz się do newslettera